Oy ve Ötesi Podcast-19’da salgın ve seçimleri konuşuyor

Oy ve Ötesi’nin, koronavirüs salgınıyla ilintili olan ancak çok fazla gündeme gelmeyen konuları tartışmaya açmak üzere hazırladığı podcast serisi Podcast-19’un yeni bölümünde “salgın ve seçimler” konusu masaya yatırılıyor.

Türkiye’de seçimlerin şeffaflığı ve denetlenebilirliği alanında faaliyet gösteren ve katılımcı demokrasiyle ilgili pek çok konuda çalışmalar yürüten Oy ve Ötesi, Podcast-19 serisiyle; koronavirüs salgınının toplum üzerindeki sosyal, ekonomik ve politik etkilerini uzmanlarla birlikte irdeliyor ve sivil toplumun salgın sonrası dönemdeki rolünü sorguluyor.

Salgın dönemine özel olarak hazırlanan podcast serisinin bu ay yayımlanan özel bölümlerinde “salgın ve seçimler” konusu işleniyor. Hacettepe Üniversitesinden Siyaset Bilimci Prof. Dr. Emre Toros’un yer aldığı seçim konulu yayınların ilkinde, “salgın döneminde seçim yapılacak olursa, dikkat edilmesi gereken konular” ele alınıyor. Seçim konulu özel bölümlerin ikincisinde ise salgın gerekçesiyle seçim yapılmaması durumu tartışılacak.

Podcast-19 yayınlarının “salgın ve seçimler” dâhil olmak üzere tüm bölümlerine oyveotesi.org adresinden veya Spotify, Apple Podcasts ve SoundCloud mecralarından ulaşılabiliyor.
Hibya Haber Ajansı

Okunma